piątek, 9 stycznia 2009

Witaminy dla kobiet w ciąży

Kobiety w ciąży wymagają bezwzględnej suplementacji, choć właściwie powinna się ona zacząć jeszcze przed ciążą, aby uzupełnić niedobory oraz oczyścić organizm z toksyn. Chodzi oczywiście o to by nie przekazywać ich do płodu i by braki składników witaminowo-mineralnych nie powodowały niedoborów u płodu. Niestety, nawet lekarze, w tym specjaliści od prowadzenia ciąży, nie mają w tym zakresie wystarczająco dużej wiedzy.
Suplementacja oczywiście w ogromnym stopniu jest zależna od diety, czyli tego co się spożywa. Niestety w dzisiejszej rzeczywistości nie ma szans na dostarczenie organizmowi wystarczającej ilosci i różnorodności skłdników, witamin, minerałów, bioflawonoidów, antyoksydantów, etc.
Jak to jednak wygląda w danym orgniźmie? Wcale nie łatwo to sprawdzić, a jedna z niewielu dobrych metod jest analiza pierwiastkowa włosa.
Pozwala ona na określenie danego typu metabolicznego, oraz stanu odżywienia badanego orgnizmu. Dzięki temu właśnie możemy jasno wskazać najlepszy sposób odżywiania, wsparty programem suplementacyjnym, czyli indywidualnie dobranymi witaminami, minerałami, antyoksydantami, czy innymi nizbędnymi suplemetami.
Dlatego rekomeduję wykonanie analizy pierwiastkowej włosów wszystkim pytającym o witaminy dla kobiet w ciąży , która jako jedno z niewielu badań daje na tyle dużo informacji, że mozna dużo zrobić, aby wspomóc organizm i przygotować do na trudny okres ciąży. Właśnie czas na kilka miesięcy przed ciążą jest optymalny, jakoże jest jeszcze możliowość dokonania wielu działań zanim do płodu zaczna się dostawać szkodliwe metabolity. Należy więc nie tylko pytaco witaminy, czy suplementy, lecz przede wszystkim zadbać o wiedzę, jakie to mają być, a jest to szczególnie ważne w przypadku jeśli mają to być najlepsze witaminy dla kobiet w ciąży.

Brak komentarzy: